web site builder

OZOLA un OŠA koka 
virtuves dēlīši

Iespējams labākie dēlīši pasaulē


Dēēlis virtuves dēlīšu izgatavošana ir roku darbs no viengabala Oša vai Ozola. Dēlīšu biezums ir 4cm un svars 4kg. Process nav ātrs, jo izmantotais koks ir žāvēts piecus gadus, pēctam tiek atlasītas kvalitatīvākās/interesantākās daļas un sagrieztas vienādos garumos, atstājot dažādu platumu - jo mūsuprāt labam dēlītim nav svarīgs precīzs izmērs, galvenais, lai tas ir liels un smags.

Shou Sugi Ban

Viens no gala apstrādes veidiem koka apdedzināšana, tā iegūstot dziļi melnu krāsu. Koks tiek saglabāts to apdedzinot. Mēs apdedzinam koku līdz brīdim, kad tam izveidojas plāna ogles garoziņa, pēcāk noslīpējam nost visu lieko ogli un piesūcinam dēlīti ar lineļļu, minerāleļļu vai bišu vasku.


Ja šis ir dēlītis ar zaru vietām vai plaisām, tās tiek pielietas ar īpašiem sveķiem un noslīpētas, tā nodrošinoties pret netīrumu iekļūšanu tajās.

Bišu vasks

Dēlīti var piesūcināt ar izkausētu bišu vasku, tad dēlītim būs medus smarža.


Kad dēlīši ir iztaisnoti, noslīpēti un nopulēti, mēs tos varam pieskaņot jūsu vēlmēm. Varam vienkārši piesūcināt ar lineļļu vai minerāleļļu vai ievaskot ar bišu vasku. Varam dēlīti apdedzināt pēc gadsimtiem pārbaudītas Japāņu tehnikas - pilnīgi ogļu melnu.
Kā arī varam pievienot ādas rokturus.
Lineļļa - eļļotais koks paliek dzeltenāks, bet ar patīkamu smaržu.
Minerāleļļa - koks paliek ar dabīgo krāsu un bez smaržas.
Bišu vasks - koka virsma ir līdzena, spīdīga un smaržo pēc medus.

Ādas ļipiņas

Dēlīšiem varam pievienot ādas rokturus vai ļipiņas. Ādas aizsardzībai pret mitrumu tā tiek piesūcināta ar bišu vasku.

deelis leather handles

"Dēēlis" dēlīši ir 40-42cm gari, 22-30cm plati un vismaz 4cm biezi. Svars ap 3 kilogramiem un uz tiem var pat klopēt gaļu.
Lai dēlīši ilgāk saglabātu savu izskatu, tie vismaz reizi gadā ir jāeļļo.

Mobirise

Oša gaišais

Ozola vai Oša - vienkārši kvalitatīvs viengabala virtuves dēlītis, eļļots ar lineļļu vai gaišu minerāleļļu. Izturīgs pret nodilumiem un mitrumu. Atbildīs jebkura pavāra prasībām.

Mobirise

Ozols ar ļipu stūrī

Ozola vai oša dēlis ar ādas ļipu pašā stūrī. Uz šī dēlīša var gan griezt, gan klopēt gaļu, gan servēt rīta kafiju gultā. Īpaši izturīgs, bet ādas rokturis jātur sausumā.

Mobirise

Ozols ar ļipu malā

Šim dēlim ādas ļipa iebīdīta koka iekšpusē. Dēlis izturēs gan nazi, gan gaļas āmuru, kā arī būs stabils paliktnis vīna glāzei dīvānā. Ādas rokturis vienmār jāizžāvē.

Mobirise

Ozols ar lielu rokturi

Smags ozola dēlis. Šādu rokturi liekam īpaši bieziem un smagiem ozola dēļiem. Lai rokturis nezaudētu savu formu tas ir jātur sausumā. Lai arī dēlis ir izturīgs, dēļ roktura tas tomēr paredzēts kā dizaina elements vai galdiņš mīkstā dīvānā.

Mobirise

Ogļu melnais osis

Oša dēlis tiek apdedzināts līdz ogļu melnumam un nopulēts. Pēc nopulēšanas un apstrādes ar lineļļu vai bišu vasku ogle vairāk nesmērē. Šis dēlis paredzēts galvenokārt kā dizaina elements vai servēšanas dēlis, jo ar nazi ogļu virskārta tomēr ar laiku tiks saskrāpēta.

Mobirise

Beicēts osis

Šis dēlis ir apstrādāts ar dabīgu darvas beici, tā iegūstot tumši brūni krāsu. Bet ir pieejamas dažādas citas lineļļas krāsas un beices. Lai arī beice iesūcas dziļi kokā, dēlīši paredzēti galvenokārt servēšanai vai smukumam, jo griežot ar nazi krāsa tomēr var skrāpēties nost.

Ja tev ir jautājumi mēs atbildēsim

Visu varam izgatavot pēc tavām vēlmēm


Dēēlis – Iespējams paši labākie dēlīši pasaulē!

Kontakti

kokskaste@kokskaste.lv
+371 20 252 217